пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

 

     СКАЗ! Заходи боротьби та профілактики!

Перегляд відео з учнями 7 класу

Сказ – особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього всі теплокровні тварини як свійські, так і дикі. Особливо небезпечні лисиці.



Особливостями сказу тварин є виражена сезонність захворювання. Серед лисиць спостерігається 2 підйоми захворювання: 1-й – у лютому-квітні, під час гону лисиць, 2-й – у вересні-грудні, коли збільшується чисельність популяції лисиць за рахунок молодняку. Серед домашніх тварин підйом захворюваності відмічається у другій половині року і досягає свого максимуму в осінній період (жовтень-листопад).

Враховуючи складну епізоотичну ситуацію у країні, наголошуємо, що сказ — це смертельне захворювання, єдиним способом боротьби з яким є вакцинація тварин.

Для профілактики сказу необхідно:

• Регулярно вакцинувати парентеральною вакциною свійських, дрібних домашніх тварин; диких м’ясоїдних тварин (пероральна імунізація шляхом розкладання у місцях їх перебування їстівних приманок з вакцинами);

• Уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами;

• Не торкатися диких чи безпритульних тварин (особливо слід остерігатися безпритульних, а тим більше диких тварин, які не бояться самі до вас підійти);

• Не підгодовувати безпритульних тварин у місцях, де постійно перебувають люди (особливо діти);

• Виконувати правила утримання тварин;

• Продаж, купівлю, вивезення собак, котів, а також диких тварин в інші місцевості здійснювати лише за наявності ветеринарної довідки про щеплення проти сказу.

Нагадуємо, що власники зобов’язані щорічно надавати тварин (віком від 4 місяців) для проведення щеплення проти сказу (зазвичай люди починають активно щеплювати своїх домашніх улюбленців після того, як в населеному пункті виявлено сказ).

На сьогодні в Україні щеплення від сказу проводипроводиться фахівцями ветеринарної медицини державних установ, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби.













понеділок, 23 вересня 2024 р.


                                    "Захист від терористичних проявів" 

З 7 класом було проведено  інформаційну  бесіду " Протидії скоїнню терористичних проявів"









неділя, 15 вересня 2024 р.

 

                        Енергозбереження.                      Інформаційнатхвилина «Збереження енергії – справа кожного»

                 


Сьогодні багато слів звучить з екранів телевізорів про необхідність енергозбереження, це і зрозуміло. Адже Україна лише на 25% забезпечує себе енергоресурсами, 75% імпортує. За рівнем енергозбереження на побутовому рівні Україна знаходиться на місці Європи у 70-80-х роках.

Енергія потрібна для обігрівання житла, приготування їжі. Економити енергію значно легше й дешевше, ніж виробляти її і постачати споживачам.

Привчатися економити енергію потрібно змалку. Звичка кожного з нас економити енергію, якнайменше витрачати її для виконання будь-якої роботи — запорука того, що наша країна буде створювати економічні, екологічно чисті машини і пристрої. Це сприятиме не тільки економії коштів, а й забезпеченню найкращих умов життя громадян.Людство з давніх часів використовуєенергію в тій чи іншій формі. Людина швидко засвоїла, що для забезпеченнясвого розвитку, підтримки й підвищення життєвого рівня їй необхіднодедалі більше добувати (одержувати, виробляти) і використовувати енергію.Саме тому стільки зусиль інтелектуальних, фізичних, матеріальних іфінансових людство спрямувало на освоєння існуючих способів, методів,технологій та обладнання для виробництва корисної енергії

неділя, 8 вересня 2024 р.

 

Пожежна безпека



101- номер телефону пожежної охорони.
Пожежа — це неконтрольований процес горіння, коли полум’я охоплює і знищує все, що може горіти. Вогонь завдає значних матеріальних втрат, знищує природні ресурси, загрожує здоров’ю і життю людей, може суттєво погіршити стан навколишнього середовища.
Причинами виникнення пожежі є :
> Необережність у поводженні з вогнем (ки­нутий запалений сірник; багаття, розкладене у не­дозволеному місці).
> Пустощі дітей з вогнем, ігри із запаленими предметами.
> Порушення правил користування електропри­ладами.
> Недотримання правил користування га­зовими приладами
Які можуть бути наслідки пожежі?
1. Порушення здоров’я людей:
— опіки;
— отруєння продуктами горіння.
2. Загибель людей.
3. Знищення матеріальних цінностей.
Страшних збитків приносить пожежа, якщо вона відбувається в місцях великого скупчення людей, то чисельність жертв дуже велика. Це пояснюється розгубленістю, панікою, люди метушаться не знають, що робити. Головне в цій ситуації не втратити голову і знати правила евакуації з місця пожежі. блискавки.
Запам'ятайте, пожежі кожен рік завдають нашій державі величезних збитків. У вогні гинуть люди, тварини, рослини, майно. Значні кошти витрачає держава на гасіння пожеж. Щоб уникнути таких трагічних наслідків, усі повинні постійно дотримуватися вимог пожежної безпеки. Тільки за таких умов наше життя і матеріальні надбання будуть збережені.
> Недотримання правил користування га­зовими приладами

середа, 4 вересня 2024 р.

 

                                     "Тих днів не змовкне слава..." Інформаційна хвилинка


Подвиги ветеранів війни, проявлені під час захисту суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України залишають для майбутніх поколінь прояв відданості рідній землі, рідному краю.
Завжди варто пам'ятати Героїв, що вони поруч з нами, бо пам'ять про них в наших серцях.
І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.

неділя, 1 вересня 2024 р.

 

День знань!


       


                                                           Новий рік навчання несе вам нові перемоги,

                                                         Ось діти спішать, до своїх дорогих вчителів.

                                                         Нехай вас веде світла й мирна життєва дорога,

                                                         Хай буде щасливим весь ваш колектив!