СКАЗ! Заходи боротьби та профілактики!
Особливостями сказу тварин є виражена сезонність захворювання. Серед лисиць спостерігається 2 підйоми захворювання: 1-й – у лютому-квітні, під час гону лисиць, 2-й – у вересні-грудні, коли збільшується чисельність популяції лисиць за рахунок молодняку. Серед домашніх тварин підйом захворюваності відмічається у другій половині року і досягає свого максимуму в осінній період (жовтень-листопад).
Враховуючи складну епізоотичну ситуацію у країні, наголошуємо, що сказ — це смертельне захворювання, єдиним способом боротьби з яким є вакцинація тварин.
Для профілактики сказу необхідно:
• Регулярно вакцинувати парентеральною вакциною свійських, дрібних домашніх тварин; диких м’ясоїдних тварин (пероральна імунізація шляхом розкладання у місцях їх перебування їстівних приманок з вакцинами);
• Уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами;
• Не торкатися диких чи безпритульних тварин (особливо слід остерігатися безпритульних, а тим більше диких тварин, які не бояться самі до вас підійти);
• Не підгодовувати безпритульних тварин у місцях, де постійно перебувають люди (особливо діти);
• Виконувати правила утримання тварин;
• Продаж, купівлю, вивезення собак, котів, а також диких тварин в інші місцевості здійснювати лише за наявності ветеринарної довідки про щеплення проти сказу.
Нагадуємо, що власники зобов’язані щорічно надавати тварин (віком від 4 місяців) для проведення щеплення проти сказу (зазвичай люди починають активно щеплювати своїх домашніх улюбленців після того, як в населеному пункті виявлено сказ).
На сьогодні в Україні щеплення від сказу проводипроводиться фахівцями ветеринарної медицини державних установ, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби.